شبکه های مجازی – بخش اول

تاریخ انتشار : 

به اشتراک گذاری :

5/5

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و گسترش شبکه اینترنت و همگانی شدن آن، شبکه های مجازی نیز توسعه پیدا کرده اند و بسیاری از مشاغل و مردم در این شبکه ها مشغول فعالیت اند. این شبکه ها تاثیر گذاری بیشتری از دیگر رسانه ها دارند و عملا مهمترین رسانه ها هستند. تاثیر این شبکه ها بر افکار عمومی بسیار بیشتر از دیگر رسانه هاست و همانطور که همه شما در جریان هستید تقریبا همه مردم در آن ها فعالیت دارند و اخبار و حواشی را از شبکه های مجازی دنبال می کنند.

شبکه های مجازی نقش بسیار مهمی در تمامی مشاغل دارند و تقریبا همه مشاغل به گونه ای با این شبکه ها در ارتباط اند. بسیاری از مشاغل کار های تبلیغات خود را تماما در این شبکه ها انجام می دهند و بازخورد بهتری نسبت به تبلیغات کاغذی و پستر و بنر داشته اند.

کم کم تمام تبلیغات دنیا مجازی می شوند و دیگر به شیوه قدیم و سنتی انجام نخواهند شد.

شبکه های اجتماعی پر بازدید

مردم از هر جای دنیا بنا به دلایل مختلف از شبکه های مجازی استفاده می کنند ولی در اینجا می خواهیم شبکه های که بیشتر  نیاز مردم را بر طرف کردند و مورد علاقه بیشتر مردم بوده اند را بررسی کنیم.

فیس بوک (Facebook)

فیس بوک در ماه فوریه و در سال 2004 تاسیس شد و امروزه بزرگ ترین شبکه ارتباط اجتماعی از نظر تعداد کاربران و هم از نظر افراد حقیقی ثبت شده است. این شبکه اجتماعی توانسته در طی 12 سال 1.59 میلیارد کاربر فعال جمع آوری کند و بنا به آمار های رسمی بیشتر از 1 میلیون کسب و کار کوچک و بزرگ در آن مشغول فعالیت اند و برای تبلیغات تجاری خود از آن استفاده می کنند. این شبکه اجتماعی جزو قدیمی ترین شبکه ها است که اکثرا با محیط آن آشنایی دارید و از آن حتما استفاده کرده اید و یا همچنان استفاده می کنید.

امروزه نیز بسیاری از کار بران از سراسر دنیا در حال استفاده از این شبکه اجتماعی هستند و بیش از 2 میلیارد فعالیت ماهانه توسط کاربرانش دارد.

یوتیوب (Youtube)

یوتیوب در 14 فوریه و در سال 2005 توسط سه کارمند سابق پی پال تاسیس شد و سپس در نوامبر 2006 به قیمت 1.65 میلیارد دلار توسط کمپانی گوگل خریداری شد. همانطور که با محیط یوتیوب آشنا هستید، می دانید یک بستر مناسب و پر بازدید از تمام نقاط جهان است که بسیاری از خواننده ها و بازیگران در آن فعالیت دارند. این شبکه اجتماعی در حال حاظر بیش از 1 میلیارد و 500 میلیون بازدید ماهانه دارد.

اینستاگرام(Instagram)

اینستاگرام در 6 اکتبر و در سال 2010 تاسیس شد و بیشتر از 400 میلیون کاربر فعال دارد. اینستاگرام نیز که قطعا همه شما با آن آشنایی دارید، یک شبکه اجتماعی تصویری است که مالک اصلی آن فیس بوک است.  اینستاگرام بستر مناسبی برای کسانی که علاقه مند به نشر آثار هنری خود و یا غذا های مورد علاقه خود دارند، فراهم کرده است و به دلیل فیلتر های منحصر به فرد و امکانات خوبی که برای ویراش تصویر و ویدئو دارد، جزو محبوب ترین شبکه های اجتماعی در حال فعالیت است. تعداد زیادی از کاربران برای پست کردن تصاویر سفر های خود و ویدئو های درست کردن غذا و کار های روزمره خود از آن استفاده می کنند. بسیاری از افراد نیز برای تبلیغات کار های هنری خود و یا فروش آثار خود از آن استفاده می کنند. بسیاری از بلاگر های مختلف نیز که حتما صفحه های آن ها را مشاهده کرده اید از این طریق به شهرت رسیده اند.

تقریبا 95 درصد کاربران اینستاگرام در فیس بوک نیز فعالیت می کنند و در حال حاظر  این شبکه اجتماعی حدود 800 میلیون بازدید دارد.

در این مطلب ما به بررسی سه شبکه اجتماعی پر بازدید پرداختیم. شما نیز می توانید متناسب با سلیقه و نیاز خود یکی از شبکه های اجتماعی را انتخاب و در آن فعالیت کنید. متناسب با شغل خود و مخاطب مورد نظرتان در یکی از این شبکه ها مشغول به فعالیت شوید و به در آمد زایی بپردازید.

 

پست های مشابه

اهمیت شبکه های مجازی

امروزه شبکه های مجازی اینترنت زندگی دومی برای مردم آغاز کرده و حتی با وجود یک سری محدودیت ها و ممنوعیت ها …

برای ما پیام ارسال کنید