شبکه های اجتماعی – بخش دوم

تاریخ انتشار : 

به اشتراک گذاری :

5/5

شبکه های اجتماعی

مفهوم شبکه های اجتماعی از گذشته های دور که انسان ها دور آتش جمع می شدند و برای هم داستان تعریف می کردند، وجود داشته است. شبکه اجتماعی به مجموعه از انسان که تشکیل یک اجتماع را می دهند می گویند. اما چیزی که امروز باعث اهمیت این شبکه های اجتماعی شده، استفاده از ابزار های دیجیتال است.

اصطلاح شبکه های اجتماعی نخستین بار توسط جان بارنز و در سال 1954 ابداع شد. جان بارنز در مورد گروه های اجتماعی در نروژ تحقیق می کرد و برای توصیف رابطه بین انسان ها و تحلیل مکانیزم های ارتباطی، مخصوصا تصمیم گیری، از اصطلاح شبکه های اجتماعی استفاده می کرد.

درمطلبقبلیسهشبکهمجازیپربازدیدرابررسیکردیم

در این مطلب می خواهیم به بررسی بقیه شبکه های اجتماعی پر بازدید بپردازیم

توییتر (twitter)

توییتر در  ماه مارس 2006 راه اندازی شد. احتمالا با محیط این شبکه آشنا باشید و می دانید که نمی توانید پست هایی بیشتر از 140 کارکتر در آن بگذارید. همین موضوع نشان می دهد که این شبکه اجتماعی محیط مناسبی برای تبلیغات تجاری نیست. با این همه این شبکه اجتماعی بیش از 320 میلیون کاربر ماهانه فعال دارد که با همین محدودیت کاراکتری اطلاعات خود را منتقل می کنند. این رسانه بیشتر برای تبادل اخبار ها و اطلاعات استفاده می شود و در زمینه تجارت برای ارتباط با مشتریان و پاسخ به سوالات آن ها و اخبار کوتاه استفاده می شود.

لینکدین (Linkedin)

این شبکه در سال 2002 توسط جف وینر راه اندازی شد. از لینکدین برای بهبود کسب و کار های مختلف و آشنا کردن بقیه با آن ها استفاده می کنند و همچنین راه ارتباطی برای کسانی است که در یک حوزه کاری فعالیت می کنند. این شبکه هم اکنون 106 میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد.

پینترست (Pinterest)

پینترست در ماه مارس و در سال 2010 را اندازی شد و در مدت زمان کوتاهی توانست مخاطب های زیادی را جذب کند. پینترست یک شبکه اجتماعی تصویری است که کاربران آن می توانند به تعداد نا محدود آلبومی از تصاویر برای خود ایجاد کرده و آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارند. این شبکه هیچ محدودیتی برای تصاویر ندارد و می توانید از آن برای تبلیغ کار های خود استفاده کنید.

گوگل پلاس (Google Plus)

در سال 2011 گوگل پلاس توسط کمپانی گوگل راه اندازی شد. گوگل پلاس که به آن G+ نیز می گویند یک شبکه اجتماعی با قابلیت استراک گذاری متن، عکس و لینک است. این شبکه دارای ویژگی های فراوانی است و برای بهبود کسب و کار از آن استفاده می کنند. این شبکه هم اکنون 111 میلیون کاربر فعال ماهیانه دارد.

شبکه های اجتماعی زیادی در جهان مشغول فعالیت اند و ما در این مطلب به مهم ترین و کاربردی ترین  شبکه های جهانی اشاره کردیم.  در ایران نیز تعدادی شبکه های اجتماعی مشغول فعالیت اند و احتمالا از آن ها استفاده کرده اید و یا اسمشان به گوشتان خورده است. شبکه های مانند شاد، روبیکا، آی گپ، سروش و ایتا داخلی هستند و در ایران مشغول به فعالیت اند.

با این حال هر فرد با توجه به نیاز خود و فعالیت مورد نظر خود می تواند شبکه اجتماعی مورد نیاز را انتخاب کند و در آن مشغول فعالیت شود.

پست های مشابه

اهمیت شبکه های مجازی

امروزه شبکه های مجازی اینترنت زندگی دومی برای مردم آغاز کرده و حتی با وجود یک سری محدودیت ها و ممنوعیت ها …

برای ما پیام ارسال کنید